Prix actuel 22.04.2024
Jørgen Nash
Lot 640
”Månen kredser om Saturn” (The Moon orbits Saturn)
Mixed media
101 x 59 cm
Lot 640
Mixed media
101,0 x 59,0 cm
Estimation:
kr 8.000 - 10.000
€ 1.100 - 1.300
Enchère: -21 Jours
Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
Enchère: 30.04.2024
Numéro d’enchère: 1007943
Nom d’enchère: Modern art and design
Objets d’enchère
2 Autres œuvres de Jørgen Nash
aujourd’hui | Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
Jørgen Nash
752
“Forårshilsen”
Lithograph in colours
ab € 270
7 Jours | Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
Jørgen Nash
610
“Seven steps to heaven”
Pen og gouache on paper
€ 670 - 800
Jørgen Nash
COBRA
Situationist International / Situationistisch