William Zorach
2421
20 offres
Aquarelle / Dessin:
6
Art graphique:
4
Sculpture / Objet:
7
Tableau:
3
-5.000
2 Oeuvres de William Zorach
11 Jours | Hindman
William Zorach
Lot 41
Waterfall, New Hampshire
, 1914
watercolor and gouache on paper
€940 - 1.900
11 Jours | Hindman
William Zorach
Lot 53
Untitled (Female Figure)
, 1949
stone
€1.400 - 2.300